Testovali jsme kalíšek Gaia a menstruační kalhotky Snuggs. V e-shopu Econea jsme nakupovali jak jinak než s cashbackem. Přečtěte si naši recenzi menstruačního kalíšku Gaia.

Být "ekologický" znamená, že se na jedné straně snažíte třídit odpad, na druhé straně se ho snažíte i minimalizovat.  Většina dámských výrobků (vložky, tampony) je na jedno použití a nelze je tedy třídit.  Moderní žena se však už bez takových věcí neobejde. 

Řešení je na českém trhu, a to v podobě menstruačních kalíšků, již delší dobu. Novinkou posledních let jsou pak menstruační kalhotky. Rozhodli jsme se otestovat právě ty, které se vyrábějí v České republice.

Menstruační kalhotky Snuggs - od XXS do 3XL

Je velmi snadné začít používat menstruační kalhotky. Nevyžadují žádnou zvláštní zručnost ani nácvik zavádění, jako je tomu v případě menstruačního kalíšku. 

Rozhodně byste však měli dbát na správný výběr velikosti. Na stránkách obchodů nebo dokonce u výrobce najdete tabulku velikostí, kde si mohou vybrat opravdu všechny ženy, i ty, které jsou "krev a mléko". Dodávají se totiž v osmi velikostech, od XXS do 3XL. 

V současné době jsou k dispozici v pěti stylech - bikiny, obepínající, klasické, s vysokým pasem a noční. A také ve třech barvách - béžové, červené a černé a rovněž ve čtyřech stupních savosti  - slabá 1 kapka, střední 2 kapky, silná 3 kapky a velmi silná 4 kapky.

My jsme testovali konkrétně černou barvu, klasický střih, velikost xl a se třemi kapkami, tj. silnou absorpcí.

I když jsme měli na začátku mírné obavy, nakonec musíme říct, že jsme byli velmi spokojeni.  Kalhotky opravdu neprotékají. Ani při silnější menstruaci není nic vidět ani cítit.  Pohlcují pachy a rovněž dokonale padnou. 

Oproti vložkám navíc mají tu výhodu, že jsou prodyšné, což oceníte zejména v letních dnech. Nemusíte také řešit, zda je podšívka správně nalepená, zda je s křídly nebo bez křídel apod. Kalhotky zkrátka kopírují vaše tělo.  A to platí jak pro den, tak i pro noc. 

Pozor na volbu správné velikosti

Extrémně důležité je samozřejmě zvolit správnou velikost. Pokud si však vyberete špatnou velikost podle tabulky, můžete zboží bez problémů vyměnit nebo vrátit. I díky online nakupování má každý zákazník až 14 dní na to, aby nepoužité zboží vrátil zpět bez udání důvodu.

To však nebyl náš případ. Velikosti jsme objednali správně a musíme říct, že i ve větších velikostech drží, nehrnou se a nesklouzávají z bříška. 

Další výhodou je jejich použití i v případě slabé inkontinence, tedy zejména v období po porodu, kdy jsou například oslabeny svaly pánevního dna.

Takže za nás v Refundo.cz mají kalhotky Snuggs rozhodně palec nahoru. 

Jak se menstuační kalhotky udržují a kolik stojí

Musíte se připravit na to, že tyto kalhotky jsou o něco dražší než ty "nemenstruační". Důležité však je, že už nemusíte každý měsíc kupovat jedno nebo dvě balení vložek. Pokud je správně udržujete, vydrží vám rok a půl nebo dva roky. Výrobce uvádí až 50 pracích cyklů.

Zásadní je také správná údržba. Perou se bez změkčovadel a nechávají se volně uschnout. Samozřejmě je lze prát v pračce. Výrobce doporučuje teplotu 40 stupňů a nedoporučuje používat sušičku. Tím se materiál rychleji opotřebovává.

Prodlužte životnost kalhot použitím vhodného pracího prostředku. Vyhněte se změkčovačům tkanin. Tím se snižuje absorpce kalhotek. My v Refundo.cz doporučujeme používat ekologické prací prostředky, které lze zakoupit společně s kalhotkami Econea. 

Jak ušetřit peníze za menstruační kalhotky

Kromě různých sezónních akcí, nákupních kuponů nebo množstevních slev existuje ještě jeden způsob, jak ušetřit. Konkrétně nakupováním online v e-shopech s cashbackem, například z Refundo.cz. To znamená, že část peněz z ceny objednávky dostanete zpět na svůj účet

Jen v loňském roce díky cashbacku získala řada uživatelů až 30 000 Kč. Takto můžete nakupovat již ve více než 1000 obchodech. A to nejen klasické zboží, jako je oblečení, boty či elektronika, ale například i dovolenou. S cashbackem od Refundo.cz můžete nakupovat i u takových obchodních gigantů, jako je Booking.com nebo AliExpress.com.

Další výhodou je, že cashback získáte také v případě, že na zboží lze uplatnit slevový kupón nebo se prodává za speciální akční cenu.