Velmi častým vánočním dárkem je dnes větší či menší finanční obnos, který obdarovaný může použít dle vlastních potřeb. Často bývá využit právě pro nákupy v povánočních slevách a výprodejích. Přečtěte si, které obchody slevy nabízí a na co si dát při nakupování pozor.

Po Vánocích mnoho obchodníků láká zákazníky výhodnými nabídkami. Letošní pandemická situace, která po velkou část ledna a možná i února zavře kamenné obchody nahrává nákupům na internetu. Povánoční slevy se nejčastěji vztahují na elektroniku, ale dají se nakoupit i jiné druhy zboží, jako jsou například parfémy, kosmetika, hračky, sportovní vybavení či oblečení. Povánoční výprodeje většinou začínají už na konci prosince a trvají až do konce ledna a ušetřit se dá opravdu hodně. V některých případech až 80 %. A to už je velmi zajímavé.

Tip: Pokud nakoupíte přes Refundo, tak získáte cashback a ušetříte ještě víc.

Povánoční slevy – triky obchodníků, aneb na co si dát pozor

Je samozřejmé, že ne vždy jsou tyto povánoční nabídky skutečně výhodné. Některé slevy bývají bohužel trikem na zákazníka. Obchod uměle navýší původní cenu zboží, informuje o vysoké slevě a "akční zboží" tak díky tomuto triku prodá za původní, neakční cenu. Tento starý trik bývá velmi často odhalen při kontrolách ČOI, ale často obchodům projde. Je tak potřeba, abyste si reálnou slevu hlídali sami. Jak na to? Je to jednoduché, podívejte se na internetu, za kolik se prodává u české i zahraniční konkurence a porovnejte ceny.

Které obchody nabízí povánoční výprodeje a slevy

Zdraví

Kosmetika, šperky, parfémy

Elektronika

Móda, oblečení, boty

Sportovní potřeby