U AliExpressu, stejně jako například u českých eshopů, můžete sledovat, kde s zrovna vaše objednané a zaplacené zboží nachází. Jelikož je však AliExpress čínský obchod, bývají stránky pro sledování zásilek většinou v angličtině. Pokud anglicky neumíte, může vám přijít vhod náš návod na sledování zásilky z AliExpressu.

Jak zjistím na AliExpressu číslo zásilky

AliExpress je tržiště mnoha čínských prodejců. Objednané zboží proto neodesílá sám AliExpress, ale prodejce, u kterého jste zboží zakoupili. Každopádně, jakmile na Aliexpressu cokoliv koupíte a prodejce vám to odešle na vaši dodací adresu, přijde vám vzápětí mail od AliExpressu s číslem vaší objednávky.

Klikněte na toto číslo a dostanete se na stránky AliExpressu, kde jsou všechny důležité detaily vaší objednávky. Pokud nechcete nebo nemůžete jít přes mail, tak na stejnou stránku se dostanete i přímo z AliExpressu, když po přihlášení kliknete ve vašem účtu na detail vaší objednávky.

Na stránce s detailem objednávky jsou všechny důležité informace o objednávce. Ve spodní části nazvané "Logistic information" jsou pak důležité informace o přepravě. Především zde najdete sledovací číslo zásilky "tracking number" a rovněž  i informace o dopravci s proklikem na jeho stránky.

Pozor: Některé velmi malé zásilky se posílají bez sledovacího čísla. Takovou zásilku samozřejmě nelze sledovat.

Jak sledovat zásilku na AliExpressu

Jakmile znáte číslo zásilky a přepravce, máte všechny důležité informace, abyste mohli zásilku začít sledovat. Ta se dá sledovat i přímo na AliExpressu, když kliknete v sekci "Logistic information" na tlačítko "View delivery detail". Nicméně možnost sledovat zásilku přímo na AliExpressu není možné u všech dopravců. Někteří ji nenabízí vůbec, jiní zas jen do chvíle, kdy upustí zemi původu - na AliExpressu to může být i jiná země než Čína - ad článek Jak nakupovat zboží z Evropských skladů AliExpressu. Zda je sledování zásilky na AliExpresu možné či nikoliv se dozvíte už při objednávce zboží, když vybíráte přepravce.

Další články o AliExpressu

 

Na stránky přepravce pak ideálně přejděte přímo z AliExpressu, a to proklikem na odkaz na stránky přepravce. Najdete ho v detailu objednávky na pravé straně v sekci "Logistic information", kousek vedle sledovacího čísla zásilky. Dostanete se tak přímo na formulář dopravce sloužící ke sledování zásilek. Zde zadáte číslo vaší zásilky, kliknete na tlačítko "search" či jeho obdobu a máte hotovo.

U přepravce se může informace ke sledování zásilky objevit hned nebo až po několika dnech. Pokud se na stránkách přepravce informace o zásilce nezobrazí ani po 14ti dnech, pak je potřeba napsat dopravci či AliExpressu a zjistit, zda se zásilka opravdu odeslala či nikoliv. Jak takovou věc s AliExpressem řešit se dozvíte v článku Jak na reklamaci na Aliexpressu.

Zkuste službu 17TRACK - umožňuje sledovat až 40 zásilek najednou

Balíky z Aliexpressu, z Číny obecně, ale prakticky i z celého světa můžete sledovat pomocí služby 17TRACK. Ta podporuje už velkou spoustu dopravních služeb a firem (včetně České pošty). Zejména pak ty, které využívají čínské e-shopy. Seznam všech podporovaných dopravců najdete přehledně na webu. Výhodou služby je, že je v českém jazyce.

Služba je dostupná skrze webové rozhraní i jako aplikace pro mobily a počítače. Přes 17TRACK můžete sledovat zároveň až 40 zásilek, přičemž stačí znát a zadat jen kód, který vám poslala dopravní služba.