Nakupování z čínských eshopů zažívá v posledních letech obrovský boom, a to nejen v ČR ale po celém světě. Doprava zdarma, úspora DPH a cla či obrovský výběr za výborné ceny, to jsou jen některé z výhod, které nakupování v čínských obchodech přináší. Zdaleka nejznámějším čínským eshopem je pak AliExpress.

Co je AliExpress a proč tam nakupovat

AliExpress.com je největší čínský internetový obchod. Nabídka zboží je zde velmi pestrá a široká, je to totiž takové internetové tržiště mnoha čínských koncových obchodníků. Najdete zde elektroniku, domácí potřeby, nářadí, hračky, oblečení, obuv či sportovní potřeby, a to vše jak značkové tak i neznačkové a za bezkonkurenční ceny. AliExpress totiž opravdu není jen „nějakým čínským obchodem“, je to světový gigant, který si velmi zakládá na své bezpečnosti a solidnosti. Nemusíte se tak nákupu nijak obávat, ale můžete zde nakupovat jako na kterémkoliv známém a prověřeném českém eshopu.

Velkou výhodou nákupů na AliExpressu je úspora cla a DPH u malých zásilek či fakt, že většinu výrobků na Aliexpressu koupíte s dopravou zdarma. Jak je to možné? Díky Čínské vládě, která v rámci podpory exportu dopravu do zahraničí svým podnikatelům dotuje.

Registrace na AliExpressu

Abyste na AliExpressu mohli začít nakupovat, je nutné se nejprve zaregistrovat. Proces registrace je velmi jednoduchý, rychlý a probíhá jen v několika málo krocích. Jak se na AliExpressu zaregistrovat se dočtete v našem podrobném návodu.

Výběr zboží - co se nakupuje na AliExpressu

Pokud jste se již zaregistrovali, můžete okamžitě začít nakupovat. Jak jsme již zmínili výše, na AliExpressu najdete prakticky cokoliv, co vás jen napadne. To vše za výborné ceny a v solidní kvalitě. Můžete se klidně nechat inspirovat nákupy na AliExpressu uživatelů Refundo.cz. Každou hodinu pro vás aktualizujeme výpis zboží, které nyní nejvíce nakupují naši uživatelé. 

Clo a DPH na zboží z Činy 2021

U nákupů z Aliexpressu můžete ušetřit DPH i clo, záleží na velikosti vaší zásilky. Do roku 2021 platilo, že zásilky z Číny v hodnotě do 22 eur jsou osvobozeny od cla i DPH. To se letos mění. Nakonec však díky koronaviru  změna neproběhne hned od počátku roku, ale později. Přečtěte si v našem článku,  jaká pravidla pro dovoz z Číny budou v roce 2021 platit a od kdy.

Jak nakoupit z evropských skladů Aliexpressu

Ptáte se, proč byste měli na Aliexpressu nakupovat právě z evropských skladů? Důvod je jednoduchý a věnovali jsme se mu právě v předchozím odstavci. Nákupem z evropských skladů AliExpressu totiž ušetříte DPH i clo i po datu 1.7.2021. Jak nakoupit zboží na AliExpressu z evropských skladů zjistíte v našem návodu.

Platba za zboží

Veškeré platby na Aliexpressu probíhají pomocí platební karty. Obchod využívá nejmodernější technologie a zabezpečení, takže nemusíte mít obavy zde zadat platební údaje ze své kreditní karty.

Reklamace zboží

Aliexpress si velmi zakládá na své dobré pověsti. Pokud vám objednané zboží nedošlo vůbec, dorazilo poškozené či jiné než vámi objednané, určitě se nebojte a problém reklamujte. Proces reklamace či jinak nazváno otevření sporu (Open Dispute) má tudíž Aliexpress do detailu odladěný. Jak reklamovat zboží na AliExpressu, se dočtete v našem článku.