Někdo už dnes dává přednost Valentýnu, jiný zase volí Den matek. Ti dříve narození však preferují jako svátek všech žena stále ještě Mezinárodní den žen = MDŽ. Pokud i vy chcete udělat svým ženám radost, je nejvyšší čas začít přemýšlet o dárku. Vybrat ten nejlepší přitom vůbec nemusí být složité. Podívejte se na naše tipy.

Kdy se slaví MDŽ a jak vzniknul?

Vzniku Mezinárodního dne žen předcházely demonstrace žen za lepší pracovní a platové podmínky a také za zkrácení pracovní doby. Demonstrace probíhaly v zimních měsících roku 1908, a to vždy v neděli. Vrchol protestů a stávek za výše zmíněné podmínky a rovněž za volební práva žen byl právě 8. března 1908. První snahy o vytvoření svátku, který by tyto události připomínal, se připisují německé socialistce Kláře Zetkinové už v roce 1910. Rok na to, tedy v roce 1911 byl svátek poprvé slaven v Německu, Rakousko-Uhersku, Švýcarsku, Dánsku a USA. Slavil se tehdy vždy na poslední únorovou neděli.

Datum 8. březen se ustálil až po první světové válce. Jako mezinárodní den solidarity žen za rovnoprávnost, mír a rozvoj byl ale uznaný OSN až v roce 1975.

Tipy na vhodné dárky k MDŽ 2021

Potěšit manželku, přítelkyni, matku, sestru či jen kolegyni v práci by vůbec nemuselo být těžké.  Existuje pár dárků, kterými určitě nic nepokazíte:

  • kytka
  • čokoláda, bonboniera či jiné sladkosti
  • parfémy a kosmetika

Pokud si nejste jistý, druh květin má vaše žena ráda, dejte přednost smíšeným kytkám. Malá čokoláda s puncem originality pak určitě neurazí ani v případě, že dotyčná drží dietu.

Vybrat správný parfém či kosmetiku už je trochu složitější. Pokud nechcete šlápnout vedle, můžete využít dárkové kupóny nebo si nenápadně udělejte fotku toaletního stolku a vyrte to, co už vaše žena používá. Dá se také dát na doporučení přímo z obchodů nebo si projít recenze. Každá kvalitní eshop nabízí filtr, kde si snadno můžete vybrat Top produkty.

Tip: Tip: Víte, že za dárek můžete ušetřit, pokud ho koupíte přes Refundo.cz? Dostanete totiž část peněz z nákupu zpět formou cashbacku. Navíc můžete použít různé slevové kupóny a kódy, které vám cenu dárku  ještě více sníží.

Pandemie Covidu - 19 značně ovlivňuje možnosti jak opravdu překvapit a být originální. Udělejte z této nevýhody naopak přednost. Pokud jste každý rok tento den trávili v oblíbené restauraci, nechte si letos doručit oblíbené jídlo i s kytkou až ke dveřím.

V případě, že chcete potěšit poukazem na masáž, kosmetické či jiné služby, můžete i letos. Jen kolonka pro datum zůstane otevřená  - "zavření" doma určitě nebudeme navždy. Pro inspiraci, kam vyrazit můžete už teď navštívit stránku Booking.com.