Zatímco v minulých letech už asi třetina dovolené chtivých Čechů využila "first minute" dovolené a své léto si vyřešili už pod vánočním stromkem, tento rok se mnozí spoléhají, že si letní dovolenou objednají až na poslední chvíli. Pandemie, totiž výrazně ovlivnila naše rozhodování jak naložit s volným časem, finančními prostředky i možností vycestovat.

Jak vyhledat last minute hotel na Booking.com

Většina rekreantů od last minute očekává nízkou cenu v krátkém časovém horizontu. A to jsou pro vás rozhodující dvě veličiny, které zadáte ve vyhledávači na Booking.com. Ještě zajímavější a rychlejší pro víkendovou dovolenou je vybrat si hotel s last minute nabídkami ve vašem okolí. Ty najdete přímo na adrese Booking.com/hotel/index.cz.html.

Ve vyhledávači zadáte destinaci, kam byste se chtěli vybrat, termín a počet osob. Hned pod vyhledávací lištou pak najdete výběr z last minute nabídky ve vašem okolí, tedy "Hotely na dnešní noc" nebo "Hotely na tento víkend." Když srolujete níže, okamžitě uvidíte tři hotelové destinace, které jsou momentálně nejvíce oblíbené u cestovatelů z České republiky.

Stačí jen kliknout na nabídku a hned jste přesměrováni na stránky s akční last minute nabídkou například v Berlíně, Dubaji, Praze či ve Vysokých Tatrách.

Bezplatné storno, snídaně v ceně či další služby

Základní parametry vyhledávání jsou destinace, termín a počet osob. Výhodou je, že jakmile vám rozbalí nabídku, vidíte zda je daná částka včetně snídaně a také zda je možné pobyt bezplatně stornovat. Pokud se chcete dozvědět o dalších službách, musíte kliknout na "zobrazit dostupnost" a dostat se tak do detailu pobytu. Pochopitelně, pokud nechcete rozlikávat každou nabídku, můžete si výběr ještě upřesnit použitím filtrů. Těch je na booking skutečně mnoho.

Při last minute dovolených je neméně důležitá cena, takže si můžete vybrat nabídky, které se nacházejí v určitém rozmezí ceny za noc, například od 0 až do 50 €, od 50 € do 100 € atd.

Dále si můžete určit zda chcete mít snídaně případně večeře v ceně ubytování, manželskou postel, soukromou koupelnu, nebo vlastní parkoviště, či bezbariérové ​​zařízení pokoje. Díky nebo kvůli pandemii přibyla nová možnost tzv. "Zdraví a bezpečnost". Můžete si vybrat jen ubytování, které zavedly dodatečné zdravotní a bezpečnostní opatření. Výběr počtu hvězdiček, zda vzdálenosti ubytování od centra destinace je samozřejmostí.

Velkou výhodou je bezplatné storno. Tuto rezervaci můžete zrušit ještě pár dní (obvykle 2-3 dny) před uskutečněním pobytu. Vyhnete se tak storno poplatkem. Je to zvláště výhodné v současné nejisté situaci, kdy se těžko něco plánuje. Vrácení záloh případě celé částky za pobyt pak už vybavujete přímo s hotelem, či jiným ubytovacím zařízením.

Tip: Nakupovat s cashbackem můžete i ubytování či dovolenou a nejen oblečení či různé jiné výrobky. Stačí se zaregistrovat na Refundo.cz a odtud se prokliknout na Booking.com, vybrat si dovolenou, užít si pobyt a potom získáte část peněz z objednávky zpět na účet.

Některé hotely kromě bezplatného storna umožňují i ​​platbu až na místě. Což je zcela nejvýhodnější kombinace v případě, že se obáváte vyřizování vrácení prostředků. Službu "Platba není předem potřebná" však umožňují luxusnější a dražší ubytování. Pokud hledáte dovolenou na poslední chvíli a chystáte se vycestovat během pár dní, pravděpodobně získáte příznivější ceny za pobyt bez této služby.