Spotřebitelské chování Čechů je jasné. Nejenom, že většina z nás nakupuje zboží podle toho zda je v akci či nikoliv, ale dokonce téměř stejné procento lidí si podle akčního zboží z letáku i vybírá obchod, kam půjde nebo pojede nakoupit.

Akční letáky obchodů rozhodují o tom, kde lidé nakonec nakoupí

České republika je často označována jako země letáků a tzv. "letáková velmoc". Není divu, ve většině větších měst máme ne jeden ale hned několik vzájemně si konkurujících obchodů patřících do nadnárodních sítí supermarketů. Prodejny Lidlu, Penny či Coopu cílí i na menší města, v těch větších zase najdeme Tesco, Albert, Billu, Kaufland či Globus. 

A všechny výše zmíněné obchody  vydávají vzájemně si konkurující akční nabídky, které svým zákazníkům komunikují prostřednictvím svých akčních letáků. Ty nám pak chodí do schránek v papírové podobě, ale není problém si je prohlédnout i online. A to jak na stránkách daného obchodu, tak i například na Refundo.cz, kde najdete všechny aktuálně platné letáky pěkně seřazené na jednom místě

Můžete si tak srovnat jednotlivé akční nabídky a vybrat si ten obchod, který aktuálně nejvíce vyhovuje vašim potřebám.

Nejnovější Lidl leták - nejvyhledávanější letáky v ČR

Akční letáky Lidl zveřejňuje pravidelně každý týden s týdenní platností, a to vždy v pondělí. To znamená, že platnost Lidl letáku je vždy přesně sedm dní, přičemž akční nabídka začíná v pondělí a končí v neděli. Následující pondělí už platí akční nabídka z nového Lidl letáku na příští týden. Tyto týdenní akční letáky jsou vždy tematicky členěny. Příkladem takového tematického Lidl letáku jsou “Speciality ve španělském rytmu“, “Vyrobeno v České republice“ či “XXL týden“ a podobně.

Aktuální letáky od Kauflandu - po Lidlu druhé nejoblíbenější

Akční letáky Kaufland zveřejňuje pravidelně každý týden s týdenní platností, a to vždy od středy aktuálního týdne do úterý týdne následujícího. Další středu už tedy platí akční nabídka z nového Kaufland letáku na příští týden. Rovněž akční letáky od Kauflandu jsou často tematicky členěny. Příkladem takového tematického Kaufland letáku je třeba “Nostalgie“, kdy si můžete koupit potraviny za výhodné ceny v retro obalech  nebo například „Čarujte na grilu“, kdy Kaufland nabízí výhodně různé grilovací potřeby a potraviny určené ke grilování  a další podobné akce.

Penny letáky na každý týden - na každá sleva platí každý den v týdnu

Akční letáky Penny nabízí svým zákazníků pravidelně každý týden, a to tedy logicky právě s týdenní platností. Začátek platnosti nového letáku je vždy ve čtvrtek v aktuálním týdnu a leták platí až do středy týdne následujícího. Další čtvrtek už tedy platí akční nabídka z nového Penny letáku na příští týden.  Penny leták akčního zboží je vždy členěn na nabídku platnou po celý týden a pak na speciální nabídky platné je v určité dny v týdnu. Například “Super neděle“ či slevy platné jen od pondělka do středy a poté další “Super středa“. Je tak určitě potřeba si v akčním letáku Penny hlídat, zda zboží, které vás zaujalo je v daný den právě v akci či nikoliv.

Albert leták - pozor na rozdíl mezi supermarkety a hypermarkety

Dnem, kdy nový akční Albert leták vstupuje v platnost, je středa a ceny v něm uvedené platí vždy sedm dní. Jak jsme již v úvodu uvedli, záleží, kam se vydáte na nákup. V dnešní online době je nakupování akčního zboží  ještě pohodlnější, protože si online Albert hypermarket leták nebo online Albert supermarket leták můžete jednoduše nalistovat ve svém mobilu. Dejte si však pozor a rozhodně nezaměňujte Albert supermarkety a Albert hypermarkety. Akční ceny z letáku Albert supermarket určitě v hypermarketu neplatí a také výhodné akce z letáku Albert hypermarket zase nevyužijete v menším supermarketu.

Billa akční letáky - zaměřeno na Billa Bonus club

Akční letáky Billa zveřejňuje pravidelně každý týden, s týdenní platností. A to vždy od středy aktuálního týdne do úterý týdne následujícího. Další středu už tedy platí akční nabídka z nového Billa letáku na příští týden.  Dalším typem Bila letáku je Leták Billa Bonus clubu a leták Novinky v Bille.  Leták Billa Bonus clubu má zpravidla platnost 14 dní a ceny z něj se na vás vztahují, pokud jste členem Billa Bonus clubu. Jako člen klubu nakoupíte až 700 položek ještě výhodněji! A k tomu dostanete řadu dalších výhod. Například v měsíci, kdy máte narozeniny, od Billy dostanete kupon na slevu 10 % na celý nákup. Několikrát do roka také můžete nasbírané Billa body vyměnit za atraktivní značkové produkty se slevou.

Tesco leták - exkluzivní nabídky pro členy klubu

Tesco akční nabídka je vždy platná od středy od 8.00 v daném týdnu až do úterý následujícího týdne. Čili platí sedm dní včetně soboty a neděle. Na našich stránkách najdete aktuální Tesco leták vždy s předstihem, abyste se mohli podívat, co připravuje Tesco za akce. Nabídka Tesco letáku je rozdělena na "exkluzivní v TESCO" s produkty pro členy klubu a majitelů Tesco Club Card. Dále narazíte na "Extra porci sladké odměny" s přehledem sladkostí ve slevě, speciální stranu věnovanou slevám na maso i "Čerstvých 5", tedy pět vybraných čerstvých surovin za akční ceny. Potraviny od lokálních producentů jsou v Tescu označeny speciálním logem a značkou kvality. Stejně tak i jim patří speciální dvoustrana v každém Tesco akčním letáku.

Jaké další akční letáky Refundo.cz nabízí

Kromě výše zmíněných obchodů najdete na stránkách Refundo.cz i letáky dalších obchodů, které jsou často zaměřeny na prodej specifických výrobků. Například oblečení, lékárny, obchody s nábytkem a v neposlední řadě i nabídka hobby marketů.

Nabídka aktuálních akčních letáků na Refundo.cz:

Jak ušetřit za nákupy na internetu více peněz

Víte, že největší úsporu za vaše nákupy na internetu získáte, když využijete cashback, například ten od Refundo.cz. Částka, kterou od Refundo.cz loni někteří uživatelé v rámci cashbacku obdrželi, dosahovala téměř 30.000 Kč. Přečtěte si, jak cashback funguje.

Peníze zpět za vaše nákupy můžete získat už na více než 1000 oblíbených e-shopech. A to jak na českých, tak i těch zahraničních.