• Registrujte se a přihlaste na Refundo.cz
  • Klikněte na Nakoupit přes Refundo a nakupte na Kytary.cz jako obvykle.
  • Po nákupu za např. 1 000 Kč bez DPH vám připíšeme na účet 10 Kč.
Registrujte se a získejte 50 Kč bonus

Gibson 1976 Les Paul Standard

Elektrická kytara

 Butikové kytary v této sekci se dají popsat dvěma slovy – jedinečný charakter. Je na nich znát poctivá kytarářská práce a s každou rýhou v laku se zlepšoval jejich zvuk. Veškeré nástroje prošly rukama našeho odborníka na vintage nástroje, jsou seřízené a ve stoprocentním stavu.

Gibson Les Paul se vyrábí již od roku 1952 a za tu dobu si po celém kytarovém světě vydobyla naprosto neotřesitelnou pozici a uchvátila miliony hráčů, v jejichž řadách je například Jimmy Page, Slash nebo Eric Clapton.

Na první Les Paul Standard si kytaristé mohli zahrát v letech 1958 – 1960 a po výrobní pauze opět v roce 1968. Od původního Goldtopu se tyto kytary odlišují použitím PAF humbuckerů, javorovým topem a TOM kobylkou se struníkem (někdy také Bigsby). V roce 1961 byla jejich výroba zastavena na úkor populárnějších SG modelů, na trh se kytara vrátila v roce 1968 a to především výrazné poptávce ze strany zákazníků.

Tento model ve vínovém provedení má mahagonové (dva kusy na sobě), lemované tělo a lepený krk složený ze tří kusů javorového dřeva; to je typické pro Les Pauly vyrobené mezi lety 1975 – 82. Značky na lemovaném hmatníku jsou vykládané perletí, zadní strana krku je barevně sladěná s tělem.

Kytara má původní pražce, snímače i kufr. Mechaniky byly vyměněny za značku Shaller, na několika místech vzadu na krku je smazaný lak, dále se na těle nachází otlačenina od stojanu a na hranách odřeniny odpovídající stáří nástroje. Měněn byl jackový výstup z kytary a část kobylky. Snímačům chybí krytky, ale rádi Vám pomůžeme s výběrem nových, pokud je na nástroji budete chtít, což není nutné. Pocitově jde o velmi vyhraný nástroj s dřevitým zvukem typickým pro LP Standard.

Upozornění: jde samozřejmě o použité zboží. V jeho starožitnosti z velké části spočívá jeho výjimečná hodnota. Toto zboží se prodává v BAZAROVÉM REŽIMU, nelze na něj tedy uplatnit ODPOČET DPH.

Zobrazit více

Zobrazit méně

Jak od nás získat odměnu za nákup na Kytary.cz?

1

Zaregistrujte se, abychom vám mohli připsat odměnu - cashback.

2

Přihlaste se a vyberte si z nabízených obchodů ten, kde chcete nakoupit.

3

Klikněte na "Nakoupit přes Refundo" a v obchodě nakupujte stejně jako obvykle.

4

Po dokončení nákupu se na vašem účtu na Refundo objeví peníze, které od nás dostanete!

Registrovat přes Facebook

nebo

Jak Refundo.cz funguje?