• Registrujte se a přihlaste na Refundo.cz
  • Klikněte na Nakoupit přes Refundo a nakupte na Kytary.cz jako obvykle.
  • Po nákupu za např. 1 000 Kč bez DPH vám připíšeme na účet 10 Kč.
Registrujte se a získejte 50 Kč bonus

Fender EOB Stratocaster MN OW

Elektrická kytara

 EOB Stratocaster je nástroj z řady Artist od amerického výrobce kytar Fender. Zkratka EOB značí úvodní písmena jména Ed O´Brien, což není nikdo jiný než kytarista a zakládající člen britské kapely Radiohead. Jistě, není to žádný chrlič not, ale o to zde vůbec nekráčí. Naopak, tato jeho signature kytara je speciálně určena kytaristům se zálibou ve vrstvených ambientních kytarových plochách, pro které je krásně dlouhý sustain naprosto nezbytnou součástí jejich zvuku.

Tělo nástroje je zhotovené ze dřeva olše, povrchová úprava je řešena lesklým polyuretanovým lakem. Javorový krk disponuje příjemným profilem 10/56 V odkazujícím na model kytary Strat Time Machine z roku 1956, ze kterého vychází. Těž javorový hmatník je osazen 21 pražci velikosti Narrow Tall, orientaci usnadňují tradičně umístěné černé poziční značky.

Skutečné kouzlo kytary tkví ve třech použitých snímačích. Jejich specifický zvuk a možnost nastavení různých konfigurací otevírají bránu k široké paletě zvuků, vrstev a téměř nekonečnému sustainu, kterými rozšíříte vaše možnosti expresivního hudebního vyjádření. K jejich zvukové korekci slouží dva potenciometry hlasitosti, jeden tónové clony a pětipolohový přepínač snímačů. Krkový snímač Fernandes Sustainer lze navíc ovládat pomocí dvou přepínačů - On/Off switche a třípolohového přepínače s režimy Fundamental-only, Harmonic-only a Blend.

Struny jsou na jedné straně usazeny ve stylovém jednozvratném tremolu, na druhé straně v klasických vintage ladících mechanikách. Lak nástroje chrání před škrábanci trsátka třívrstvý pickguard. Krémově bílá barva těla, snímačů i potenciometrů krásně ladí s mechanikami z niklu/chromu a javorovým krkem; ideálně tak doplňuje celkové kvalitní zpracování kytary.

Kytara typu Stratocaster byla prvně postavena roku 1953 a jde o jeden z nejvýznamnějších designů elektrických kytar. Stratocaster byl první kytarou, která se masově vyráběla a nabízela dvojitý výřez těla a další technické inovace, jako například vintage tremolo, použití tří snímačů s pětipolohovým přepínačem či uložení zdířky konektoru. Spolu s Telecasterem tvoří základ produkce kytar Fender a jako takový se vyrábí nepřetržitě od svého uvedení na trh roku 1954.

Zobrazit více

Zobrazit méně

Jak od nás získat odměnu za nákup na Kytary.cz?

1

Zaregistrujte se, abychom vám mohli připsat odměnu - cashback.

2

Přihlaste se a vyberte si z nabízených obchodů ten, kde chcete nakoupit.

3

Klikněte na "Nakoupit přes Refundo" a v obchodě nakupujte stejně jako obvykle.

4

Po dokončení nákupu se na vašem účtu na Refundo objeví peníze, které od nás dostanete!

Registrovat přes Facebook

nebo

Jak Refundo.cz funguje?